X
تبلیغات
زولا

عیدی ها:


الهام بانو:

 راز طول عمر امام عصر ( عج )

یکی از شبهاتی که همیشه درباره امام زمان ( عج ) مطرح بوده طول عمر آن حضرت است که شاید در نگاه اول غیر عادی و خارج از دایره عقل به نظر بیاید .
سوالی که در این مورد پیش می آید این است که چگونه می توان پذیرفت ایشان از گستره قوانین طبیعی مثل پیری و حتی مرگ برکنار مانده اند ؟
این مسئله از دیدگاه 2 گروه قابل بررسی است : 1. ماتریالیست ها ( که همه چیز را از دیدگاه ماده می نگرند )          2. پیروان ادیان الهی
1.    پاسخ ماتریالیست ها : عمر های عادی که ما دیده ایم غالبا از 100 سال تجاوز نمیکند ، اما آیا عمر طبیعی حد ثابتی دارد ؟ جواب این سوال منفی است ، دلیل زنده ای که در جواب می توان به آن استناد کرد آزمایش های اخیر دانشمندان است که روی گیاهان و حیوانات انجام اده اند و طی آن ها توانسته اند طی شرایط آزمایشگاهی خاصی عمر گیاهان و جانوران را تا 12 برابر افزایش دهند ، اگر شرایط برای انجام این آزمایش روی انسان فراهم شود ، عمر او می تواند به 1000 سال هم افزایش یابد .

2.    پاسخ پیروان ادیان الهی : در پاسخ این گروه ، علاه بر جوابی که به گروه قبل داده شد چیزهای دیگری هم می توان گفت ، از جمله :

خداوند در آیه 14 سوره عنکبوت می فرماید : " فلبث فیهم الف سنة الا خمسین عاما "      
بی تردید ما نوح را به سوی قومش فرستادیم، پس در میان آن ها نهصد و پنجاه سال درنگ کرد.

یا داستان حضرت عزیر که در بخشی از آن آمده است خوشه انگوری به اراده خداوند 100 سال سالم و دست نخورده باقی ماند .

یا داستان اصحاب کهف که 300 سال در غار به خواب رفتند بدون اینکه جسم آن ها تغییری کند .

پس با استناد به کتاب های آسمانی می توان دریافت که طولانی شدن عمر برخی انسان ها قبل از امام عصر ( عج ) سابقه داشته است .

ز کعبه عزم سفر کن به این دیار بیا                    چو عطر غنچه نهان تا کی ؟ آشکار بیامینا:

این هم اثر هنرمند بزرگ مینا زمانی....فاطمه:

نمیدونم عیدی حساب میشه یا نه!چیزیه که امروز یادگرفتم،شاید شما از قبل میدونستین و براتو کسل کنندس اما وسقم()در همین حده.


همیشه وقتی میرسیم به نیمه شعبان و حرف همه مجالس میشه ظهور مولا و آمادگی ما،ذهن من هم میشه پر از سوال.آحه یعنی چی آماده باشیم؟یعنی با نماز شب خون شدم من همه چیز حله؟یعنی اگه من همیشه روزه باشم موانع مولا برداشته میشه؟یعنی... .

نه!تازه فهمیدم این نیست.آماده بودن یعنی همه جوره پا مولا وایسی.آمادگی یعنی ،آمادگیه جسمی و روحی و فکری.


از فنی تا در شمالی رو پیاده میام نفس نفس میزنم و پا درد میگیرم!از ی کوه صفه می خوام برم بالا به وسطای راه نرسیده آه و نالم میره هوا.چه آمادگیی؟چه کشکی؟غذام شده همبرگر و پیتزا و... . مولا آدم قوی می خوان.باید بتونم بزنم به دل دریا و شنا کنم!باید بتونم ی نفس تا قله کوه برم بالا.باید ورزش کار باشم.باید جسمم سالم باشه تا بتونم به مولام خدمت کنم.


باید آمادگی روحی داشته باشم.معنیش این نیست که فقط برم دنبال نماز و روزه و قرآن واعتکاف. باید بتونم بگذرم ،از چیز هایی که دوستشون دارم.نه از پول!نه از مقام!اینا که چیزی نی!باید مثل شهدا،بگذرم از پدرم،مادرم،برادرم،خواهرم،همسر و فرزندم.باید مثل جانبازها،بگذرم از دست و پا چشمم.

ای یک دله صد دله! "دل" یک دله کن    مهر دگران را ز دل خود،یله کن

اگه مهر اونایی که دوستشون دارم،توی دلم بیشتر از مهرِ خدا باشه،باید مثل ریاضی دو برم حذف اضطراری(!!)،چون مطمئنا این درسو پاس نمیشم.(آیه 24 سوره توبه)


باید فکرم آماده باشه.من مولا رو می خوام برای چی؟برای اینکه غم و غصه هام رو از دلم ببره؟برای اینکه قیمت ها بیاد پایین،زندگیم راحت شه؟عدالت،ظاهره کاره.نباید اسیر ظاهر بشم.حتما ظهور مولا دلیل بزرگ تری داره!

باید فکرم آماده باشه.انقدر که بتونم به شبهه هایی که سر راهمه جواب بدم و برم جلو،نه اینکه بهشون اجازه بدم سد راهم بشن.تا یکی یه چیزی گفت بگم"ئه!آره خو!راست میگن!"

اینجا دهکده جهانیه.می تونم سر 3 سوت(!!!)با اون ور دنیا ارتباط برقرار کنم.اما باید تو یه حرکت انقلابی بشم طرف تاثیر گذار،نه تاثیر پذیر.اونا باید عاشق مولای من بشن،نه من عاشق زرق و برق برنامه هاشون!!!(خدایا شکرت که منو فرستادی توی این رشته!حس میکنم به دردم میخوره)

دعای عهد یعنی همین"فی المشارق الارض و مغاربها".

امکانات هست،فقط باید عرضشو داشته باشم.