بالاخره ثابت شد خانم ها باهوش ترند!

پژوهشگران در یکی از تحقیقات اخیر خود به یافته های جنجال برانگیزی دست یافته اند. آنها می گویند طبق آخرین پژوهش ها زنان با هوش تر از مردان هستند.

روانشناسان برای نخستین بار در تاریخ 100 ساله تست lQ دریافته اند که امتیازات زنان از امتیازات مردان بیشتر شده است. در طول قرن گذشته، زنان در تست lQ حدود 5 امتیاز از مردان عقب بوده اند، که روانشناسان این اختلاف امتیاز را به تفاوت های ژنتیکی نسبت می دهند. با این وجود اختلاف امتیاز بین زنان و مردان در سال های اخیر کمتر شده و امسال زنان از مردان جلو زده اند.


دلیل این امر شاید پیچیده تر شدن زندگی زنان در دنیا امروز باشد، چراکه اکثر زنان همزمان درگیر مسئولیت های خانوادگی و کاری هستند. دلیل دیگر شاید این باشد که هوش خانم ها نسبت به هوش آقایان پتانسیل بالاتری دارد ولی، خانم ها تا به حال این را نمی دانسته اند.

به گفته روانشناسان، تاثیر کامل مدرنیزه بر زنان در حال آشکار شدن است و چون جهان روز به روز پیچیده تر می شود، مغز انسان ها ناچار است خود را با این روند تطبیق دهد. به گزارش برترین ها، در این پژوهش زنانی را از آمریکا، کانادا، نیوزیلند، آرژانتین و کشورهای غرب اروپا مورد آزمایش قرار گرفته بودند.
 


نقاشی های سه بعدی جالب و دیدنی

این نقاشی های سه بعدی جالب و دیدنی توسط هنرمند خلاق گرگوری یوکلاید که یک نقاش و معلم هنرمند آمریکایی در ایالت مینه سوتا، آمریکا می باشد، طراحی شده اند.
این آثار هنری در حقیقت تلفیقی از نقاشی و مجسمه سازی محسوب می شوند. این هنرمند خلاق بیشتر کارهایش را با الهام از طبیعت و حیات وحش خلق کرده است، مثلا در این تابلوی هنری آبشاری سه بعدی را که در یک رود کاغذی و دست ساز جریان می یابد به تصویر کشیده است.
او با استفاده از آکریلیک و مواد دیگر از قبیل فوم، خزه، مخروط کاج و خاک نقاشی هایی را که دارای بافت هستند ایجاد کرده است.
یوکلاید تا کنون جوایز زیادی را در یافت کرده است؛ جایزه ی کالج هنر و طراحی مینیاپولیس و دو جایزه ی بهترین هنرمند ایالت مینه سوتا از جمله ی آن ها می باشند.

نقاشی
نقاشی
نقاشی
نقاشی
نقاشی
نقاشی
نقاشی
نقاشی
نقاشی
 
عدد 13


http://www.apam.ir/wp-content/uploads/2012/07/number13.jpg

این عقیده که عدد ۱۳ نحس است، یک تفکر خرافی و موهوم است. در اکثر زبان ها و فرهنگ ها اعتقادات مختلف خرافی وجود دارد که پایه و اساس آن در طبیعت، طلسم ها، روح ها یا جن و پری، اشیاء، آمال و آرزوها، حوادث و غیره است.

 اما مردم سراسر دنیا هر یک دلیل و اعتقاد خاصی برای نحسی عدد ۱۳ دارند. در برخی از شهرهای جهان، هتل ها فاقد طبقه سیزدهم هستند؛ چیزی به نام اتاق شماره ۱۳ یا پلاک ۱۳ وجود ندارد، هیچ گاه سر میز شام ۱۳ نفر نمی نشینند و غیره. با این وجود عجیب است که تا امروز حتی یک تعریف کامل و قابل قبول از مبدأ نحوست و شومی عدد ۱۳ در دست نداریم.

 بعضی از کارشناسان زبان و فرهنگ می گویند عدد ۱۳ از زمانی نامحبوب و غیر معمول شد که انسان شمردن را آموخت، یعنی با استفاده از ده انگشت دست و دو پا به عنوان واحد شمارش به عدد ۱۲ می رسید و شمارش عدد بعدی یعنی ۱۳ برایش ناشناخته و به نوعی مرموز و هولناک بود.


برترین خودروی مفهومی سال ۲۰۱۲ انتخاب شد

http://www.apam.ir/wp-content/uploads/2012/07/t-2-2665-300x224.jpg


خودروی مفهومی BMW i8 spyder موفق شد جایزه بهترین خودروی مفهومی سال ۲۰۱۲ آمریکای شمالی را از آن خود سازد.
هیاتی شامل ۲۴ خبرنگار فعال در زمینه صنعت خودرو بعد از بررسی ۳۴ خودروی متفاوت که هر کدام در نمایشگاه های مختلف لس آنجلس، دیترویت، شیکاگو، تورنتو و نیویورک رونمایی شده بودند، خودروی برتر مفهومی آمریکای شمالی را انتخاب نمودند. گفته می شود که این انتخاب با تاکید بر مدل مفهومی سواری صورت گرفته و شامل خودروهایی می شود که قرار است آینده صنعت خودروی جهان را ترسیم کنند.
بیل شافر، از اعضای هیات داوری، گفت: BMW i8 spyder با خطوطی که یادآور حرکت آب های یخ زده است می تواند در صدر برترین خودروهای مفهومی قرار گیرد.
کریس پول ، یکی دیگر از اعضای این هیات ، گفت: ب ام و i8 ترکیبی از طراحی یک ابرخودرو با مصرف و آلایندگی کم است. کمیته اهدای جوایز برترین خودروی مفهومی آمریکای شمالی تمامی نکات مربوط به طراحی ، فناوری ، مواد به کار رفته در خودرو و استقبال آنم از سوی بازار را مورد توجه قرار می دهد.

بیچاره دختر پسرها

بیچاره دختر ؟؟؟؟

اگه خوشگل باشن می گن عجب جیگریه! اگه زشت باشن می گن کی اینو می گیره!
اگه تپل باشن می گن چه گوشتیه! اگه لاغر باشن می گن چه مردنیه!
اگه مودبانه حرفبزنن می گن چه لفظ قلم حرف می زنه!اگه رک و راست باشن می گن چه بی حیاست!
اگه یه خورده فکر کنن می گن چقدر ناز می کنه! اگه سری جواب بدن می گن منتظر بود!
اگه تند راه برن می گن داره می ره سر قرار! اگهاروم راه برن می گن اومده بیرون دور بزنه ول بگرده!
اگه با تلفن کارتی حرف بزنن می گن با دوست پسرشه!
اگه خواستگارو رد کنه می گن یکی رو زیر سر داره! اگه حرف شوهرو پیش بکشه می گن سر و گوشش می جنبه !
اگه به خودش برسه می گن دلش شوهر می خواد می خواد جلب توجه کنه ! اگه����چکار کنه بمیره خوبه؟

 بیچاره پسرها؟؟؟؟
اگه تیپ بزنن برن بیرون میگن با کی قرار داری؟
اگه لباس های معمولی بپوشن میگن اصلا سلیقه نداری.
اگه زیاد بگن دوستت دارم میگن باز چه نقشه ای تو سرته؟
اگه نگن دوستت دارم میگن پای کس دیگه ای وسطه؟
اگه زیاد بهتون بزنگن میگن اعتماد نداری.
اگه نزنگن میگن سرت خیلی شلوغه.
اگه تو خونه زیاد بخندن میگن لوس شدی.
اگه نخندن میگن چه مرگته عاشق شدی؟
اگه شام بخوان میگن همش به فکر شکمتی.
اگه شام نخوان میگن چی کوفت کردی

راننده تاکسی
مسافر تاکسی آهسته روی شونه راننده زد چون می خواست ازش یه سوال بپرسه ... راننده جیغ زد، کنترل ماشین رو از دست داد. نزدیک بود که بزنه به یه اتوبوس. از جدول کنار خیابون رفت بالا. نزدیک بود که چپ کنه... اما کنار یک مغازه توی پیاده رو متوقف شد... برای چند ثانیه هیچ حرفی بین راننده و مسافر رد و بدل نشد.
سکوت سنگینی حکمفرما بود تا اینکه راننده رو به مسافر کرد و گفت: �هی مرد! دیگه هیچ وقت این کار رو تکرار نکن، من رو تا سر حد مرگ ترسوندی!� مسافر عذرخواهی کرد و گفت: �من نمی دونستم که یه ضربه کوچولو این همه تو رو می ترسونه.�

راننده جواب داد: �واقعا تقصیر تو نیست. امروز اولین روزیه که به عنوان یه راننده تاکسی دارم کار می کنم، آخه من 25 سال راننده ماشین جنازه کش بودم!�


وقتی میوه ها، ساعت رومیزی می شوند
S & O، نام تجاری یک شرکت طراحی جدید تاسیس شده توسط ایزو اوکادا و هیساکازو شیمیزو می باشد. صاحبان این شرکت اهل کیوتو هستند و این شرکت را در توکیو تاسیس کرده اند.
هیساکازو شیمیزو دارای تجربه ی طولانی در طراحی دستگاه های کپی، دوربین های ویدئویی و دوربین های عکاسی می باشد. او طراح اصلی سری دوربین های دیجیتال IXUS کانن بوده است. علاوه بر این او در زمینه طراحی صنعتی هم جوایز متعددی را دریافت کرده است، از جمله جایزه معتبر iF در آلمان را.
ایزو اوکادا هم به عنوان مدیر برنامه ریزی در برگزاری نمایشگاه های مختلف شناخته شده است. در سال ۲۰۰۳ به پروژه ی روبان در ژاپن پیوست و به توسعه ی آن کمک زیادی کرد. او با نهادهای فرهنگی هم در داخل و هم در خارج از ژاپن، مانند MoMA ( در نیویورک ) و موزه ویکتوریا و آلبرت ( در لندن ) همکاری کرده است.
ساعت
ساعت
ساعت
ساعت
ساعت

گاز شتری
--------------------------------------

آیا می دانید چرا اکثر مردم در بیماری، فقر و گمنامی زندگی می کنند و بعضی ها قله های پیروزی را یکی پس از دیگری فتح می کنند؟
آیا تاکنون از خود پرسیده اید که بین افراد ثروتمند و فقیر یا افسرده و شاد و در کل بین انسان های موفق و ناکام چه تفاوتی وجود دارد؟
متاسفانه اکثر مردم، آنچنان در حال تلاش و تقلای جسمی، برای گذراندن امور زندگی هستند که فرصت نمی کنند به دنبال جواب این گونه سئوالات بگردند و با خود بیندیشند که چرا تاکنون زندگی خوبی نداشته اند و چگونه می توانند یک زندگی عالی و موفق را برای خود ایجاد کنند.
.
آنها افراد موفق را خیلی خوش شانس تصور می کنند و نمی دانند که موفقیت و خوشبختی نیز مانند هر کاری در این جهان اصولی دارد و در واقع مرز بین خوشبختی و بدبختی فقط یک راز است.
ما این راز را برای شما فاش می کنیم. و از همین حالا ورود شما را به جمع افراد خوشبخت تبریک می گوییم.
راز در تاریخ بشریت وجود داشته، کشف شده، پنهان شده، گمشده و دوباره پیدا شده است. تعدادی زن و مرد استثنایی این راز را کشف کردند و به عنوان بزرگترین انسان های روی زمین شناخته شدند.
�مستند راز� مفاهیم عمیقی از زندگی را پیش روی مخاطب قرار می‌دهد. این فیلم با شعار �راز تمام مرزها را در می‌نوردد تا تو را بیابد� در سینماهای جهان اکران شد.
مستند راز
این فیلم مستند از مدت زمان یک فیلم داستانی بهره می‌برد و سعی دارد �راز� بزرگ جهان را آشکار کند. برای رسیدن به این هدف فیلم عصرهای مختلف و کشورهای گوناگون را در می‌نوردد. این �راز� هر آن چیزی است که وجود دارد. راز لذت بی‌نهایت، سلامتی، پول، عشق و جوانی نامحدود.
به تصویر کشیدن جهان، دانشمندان، نویسندگان و فلاسفه پیشگام در این مستند، راز حیات را که طی قرن‌ها باعث موفقیت مشاهیری چون افلاطون، نیوتن، بتهوون، شکسپیر، انیشتن و غیره شده است را پیش روی بیننده این فیلم قرار می دهد.
فیلم راز اثری است که با آنکه مدت زیادی از انتشار آن نگذشته است مورد توجه بسیاری از مردم و رسانه ها و راز قرن ها سفر کرده تا هم اکنون به دست ما رسیده است .
در این فیلم می آموزید شما تنها کسی هستید که زندگی تان را می آفرینید چون هیچ کس دیگر نمی تواند برای شما فکر کند. این کار تحت کنترل خود شماست. اگر چیزی را که می بینید می خواهید در مورد آن بنویسید، راجع به آن با دیگران حرف بزنید، به آن فکر کنید و روی آن تمرکز کنید ولی اگر آن را نمی خواهید در موردش با کسی حرف نزنید ، توجه تان را منحرف کنید. وقتی چیزی را تجسم می کنید آن را پدید می آورید. پس موقع تجسم همیشه روی نتیجه پایانی متمرکز شوید. وقتی خود را در موقعیتی که دوست دارید تصور میکنید ، دیگر احساس نمی کنید که به آن چیز نیاز دارید بلکه احساس می کنید که آن چیز را دارید و آن احساس باعث می شود که کائنات همان موقعیت را برایتان پدید آورد.
اگر به دنبال حس لذت درونی ، بینش درونی و آرامش درونی بروید بقیه چیزها برایتان پدیدار می شود.
گوشه ای از آنچه پس از تماشای این فیلم مستند بدست خواهید آورد:
- کسب شغل مورد علاقه و افزایش درآمد
- افزایش ایمان و دوستی با خدا و استجابت دعا
- پیشگیری و درمان کلیه بیماریهای روحی و جسمی
- ازدواج موفق
- ارتقاء تحصیلی و کسب مدارج بالای علمی
- افزایش خلاقیت
- افزایش آرامش ذهنی
- تربیت فرزندان خلاق و موفق
- ایجاد روحیه شاد و اعتماد به نفس عالی
- ایجاد میدان انرژی برای جذب تمام اهداف و آرزوهایتان
و اما آنچه در مورد این راز گفته می شود:
همه ما با نیروی کاملاً یکسانی زندگی می کنیم. با یک قانون: قانون جاذبه.این قانون می گوید: هرچیزی را که وارد زندگی مان می شود را خودمان جذب کرده ایم. تمام چیزهایی را که در ذهن مان می گذرد را خودمان جذب می کنیم. قانون جاذبه اهمیتی نمی دهد که شما چه چیزی را می خواهید و چه چیزی را نمی خواهید. حتی وقتی به چیزی فکر می کنید یا نگاه می کنید که آن را نمی خواهید و با آن مخالفت می کنید آن را به طرف خودتان جذب می کنید. در آن موقع قانون جاذبه در حال عمل است.
هر چیزی را چه ببینید چه به خاطر آورید و چه تصور کنید، هر چیزی که روی آن متمرکز شوید را به سوی خود جذب می کنید. و هرگاه این تمرکز همراه با احساسات شدید باشد جذب آن سریع تر خواهد بود.
مراقبت از افکار کار سختی به نظر می رسد اما احساساتمان به ما کمک میکند که بفهمیم که به چه فکر می کنیم. هرچه موقع فکر کردن احساس بهتری داشته باشید این احساس خوب باعث می شود که جهت گیری شما در زندگی بهتر باشد و در زندگی روزمره افکاری را پدید می آورید که زندگی بهتری را در آینده برایتان رقم میزند.
آرزو کن ، بطلب ، ایمان داشته باش ، دریافت کن.
آن چیزی را که می خواهید طلب کنید . اکثر ما به خودمان اجازه نمی دهیم آن چیزی را که واقعاً دلمان میخواهد طلب کنیم. کائنات به افکار شما پاسخ می دهد. برای دریافت شما باید خودتان را با آن چیزی که میخواهید هم جهت کنید یعنی قدردان باشید و برای دریافت آن شور و اشتیاق داشته باشید.
اگر به جای شکایت برای چیزهایی که دارید قدردانی کنید احساس بهتری پیدا می کنید و این باعث جذب چیزهای بهتری به
سمتتان میشودسه‌شنبه 27 تیر 1391 |  10:57 |  نویسنده :  الناز |  چاپ |  بازدید :  مرتبه   |  3 نظر